خبری در راه نیست!مردی در راه است!

با سلام وعرض تشکر از جناب هکر محترم شماره کارت عابر بانک های مردم عزیز اعم از خواص وعوام

بابا دستخوش جناب! مدتی بود مردم در لاک دنیایی فرو رفته بودن حواسشون به مال شون نبود... یعنی خودمو  میگم

حواسم نبود منم مث اون کارت چند درچند عابرم ! یه رهگذر!دیر یا زود رفتنی! البته یه فرقایی داریم باهم! مث اینکه تنها هکر من خودمم! این خود بیخیال که کی  میخواهد خودشو بشناسه خدا داناست.

واقعا عجب ازرسم بی اعتبار دنیا ، خودپردازها هم خط قرمز ترافیک را شکستن! این دو سه روز خوب همه مون فهمیدیم که چقد انسانیم! صرفا جهت این میگم که تا گفتن شاید یکی از اون سه هزار.. نفر باشیم ترسیدیم ولی اینکه بهمون گفتن حتما حتما انسانیم ورفتنی نترسیدیم وحتی شاید نشنیدیم!

نوشته شده در تاريخ سه شنبه بیست و نهم فروردین 1391 توسط بنده منتظر | 5 بندگان

میگویند هرچه مادر در خانه انجام دهداهل خانه هم یاد میگیرند مثلا :

اگر شهید شود...

نوشته شده در تاريخ یکشنبه بیست و هفتم فروردین 1391 توسط بنده منتظر | 2 بندگان

بنظرم هنوز مانده تا ما شهيد مطهري را بشناسيم او امام (ره) شناخت از پيام تسليتي  ميدهد مشخص است.بياييد يكبار ديگر با دقت بعضي از فرازهاي پيام امام را بمناسبت شهادت شهيد مطهري مرور كنيم :

بسم الله الرحمن الرحیم انا لله و انا الیه راجعون اینجانب به اسلام و اولیای عظیم‌الشأن و ملت اسلام و به خصوص ملت مبارز ایران، ضایعه‌ی اسف‌انگیز شهید بزرگوار و متفکر و فیلسوف و فقیه عالی‌مقام مرحوم آقای حاج شیخ مرتضی مطهری قدس‌سره را تسلیت و تبریک عرض می‌کنم. تسلیت در شهادت شخصیتی که عمر شریف و ارزنده‌ی خود را در راه اهداف مقدس اسلام صرف و با کج‌روی‌ها و انحرافات مبارزه سرسختانه کرد. تسلیت در شهادت مردی که در اسلام‌شناسی و فنون مختلفه اسلام و قرآن‌کریم کم‌نظیر بود. من فرزند بسیار عزیزی را از دست دادم و در سوگ او نشستم که از شخصیت‌هایی بود که حاصل عمرم محسوب می‌شد. در اسلام عزیز به شهادت این فرزند برومند و عالم جاودان ثلمه‌ای وارد شد که هیچ چیز جایگزین آن نیست و تبریک از داشتن این شخصیت‌های فداکار که در زندگی و پس از آن با جلوه‌ی خود نورافشانی کرده‌اند و می‌کنند. من در تربیت چنین فرزندانی که با شعاع فروزان خود مردگان را حیات می‌بخشند و به ظلمت‌ها نور می‌افشانند، به اسلام بزرگ، مربی انسان‌ها و امت اسلامی تبریک می‌گویم. من اگر چه فرزند عزیزی را که پاره‌ی تنم بود، از دست دادم، لکن مفتخرم که چنین فرزندان فداکاری در اسلام وجود داشت و دارد. «‌ مطهری » که در طهارت روح و قوت ایمان و قدرت بیان کم‌نظیر بود، رفت به ملء اعلی پیوست. لکن بدخواهان بدانند که با رفتن او شخصیت اسلامی و علمی و فلسفی‌اش نمی‌رود. ....

اسلام عزیز با فداکاری و فدایی دادن عزیزان رشد نمود. برنامه‌ی اسلام از عصر وحی تاکنون، بر شهادت توآم با شهامت بوده است. قتال در راه خدا و راه مستضعفین در رأس برنامه‌های اسلام است. ( و ما لکم لا تقاتلون فی سبیل الله و المستضعفین من الرجال و النساء والولدان. ) اینان که شکست و مرگ خود را لمس نموده‌اند، با این رفتار غیر انسانی می‌خواهند انتقام بگیرند یا به خیال خام خود مجاهدین در راه اسلام را بترسانند، بد گمان کرده‌اند. از هر موی شهیدی از ما و از هر قطره‌ی خونی که به زمین می‌ریزد، انسان‌های مصمم و مبارزی به وجود می‌آید. شما مگر تمام افراد ملت شجاع را ترور کنید، والا ترور فرد هر چه بزرگ باشد، برای اعاده‌ی چپاولگری سود ندارد. ملتی که با اعتقاد به خدای بزرگ و برای احیای اسلام به پا خاسته با این تلاش‌های مذبوحانه عقب گرد نمی‌کند. ما برای فداکاری حاضر و برای شهادت در راه خدا مهیا هستیم. اینجانب روز پنج‌شنبه 12 اردیبهشت 58 را برای بزرگداشت شخصیتی فداکار و مجاهد در راه اسلام و ملت، عزای عمومی اعلام می‌کنم و خودم در مدرسه‌ی فیضیه در روز پنج‌شنبه و جمعه به سوگ می‌نشینم. از خداوند متعال برای آن فرزند عزیز اسلام، رحمت و غفران و برای اسلام عزیز، عظمت و عزت مسئلت می‌نمایم.

                                                                                            سلام بر شهدای راه حق و آزادی. ...

من به دانشجويان و طبقه روشنفكران متعهد توصيه ميكنم كه كتابهاي اين استاد عزيز را نگذارند با دسيسه هاي غير اسلامي فراموش شود

وقتي دقيق ميشوي ميبيني چه عظمتي است شهيد مطهري و يا به گفته امام (ره) شهید بزرگوار و متفکر و فیلسوف و فقیه عالی‌مقام مرحوم آقای حاج شیخ مرتضی مطهری قدس‌سره !!

چقدر دلت ميخواهد اولين لحظاتي كه از اين دنياي فاني به جهان باقي شتافتيم امام خامنه اي در نبودمان اينگونه متاثر شود؟

 

راستي امروز، روز فناوري انرژي هسته اي بر همگان مبارك بياد شهداي هسته اي ايران اسلامي مان صلوات 

نوشته شده در تاريخ یکشنبه بیستم فروردین 1391 توسط بنده منتظر | 4 بندگان

 

مردی بود که همیشه با خدای خودش راز و نیاز میکرد و داد" الله ،الله" داشت. یک وقت شیطان بر او ظاهر شد و او را وسوسه کرد و کاری کرد که این مرد برای همیشه خاموش شد. به او گفت : ای مرد! این همه که تو الله الله میکنی و سحرها با این سوز و درد خدا را میخوانی ، آخر یک دفعه هم شد که لبیک بشنوی؟اگر به در هر خانه ای رفته بودی و این همه فریاد کرده بودی، لااقل یک دفعه در جواب تو لبیک میگفتند. مرد این حرف بنظرش منطقی آمد و دهانش بست!در عالم رویا هاتفی به او گفت : چرا مناجات خدا را ترک کردی؟ گفت:من میبینم این همه که دارم مناجات میکنم و با این درد و سوز که دارم یکبار هم نشد که جواب بشنوم!هاتف جواب داد:ولی من مامورم از طرف خدا جواب را به تو بگویم، آن الله تو لبیک ماست.

نی که آن الله تو لبیک ماست             آن نیاز و سوز و دردت پیک ماست

تو نمیدانی که من درد و سوز و همین عشق و شوقی که ما در دل نو قرار دادیم ، خودش لبیک ماست

_________________________________________________________________________________

هر دفعه که لبیک میشنوم ید آن داستان امام صادق در حج می اقتم که در کتاب داستان راستان شهید مطهری هم آمده ولی این یکی جدیدا خوندم گفتم هدیه اش کنم به تمامی دوستان عزیز.

کتاب انسان کامل- متفکر شهید مرتضی مطهری- ص 68

نوشته شده در تاريخ جمعه هجدهم فروردین 1391 توسط بنده منتظر | 11 بندگان

استادم همیشه میگه شهید مطهری یک ویژگی عالی داشت که ایشان نسبت به بقیه متمایز میکنه ، اونم این بود که در زمان خودش بررسی میکرد و میدید کدامیک از بحثهای اعتقادی مورد هجمه قرار گرفته و یا دشمن کدام قسمت از اسلام را بد تفسیر میکند تا جوانان را از مسیر اصلی منحرف کند. اونجا بود که کمر همت را محکم میبست و با توجه به درجه والای علمی ای که داشت برای تبیین و تفسیر صحیح اسلام سخنرانی میکرد و قلم میزد. این است که اولین اثر علمی ایشان "اصول فلسفه و روش رئالیسم " است ولی بعدا دو جلد کتاب " داستان و راستان " را نیز بخاطر نیاز مردم تالیف میکند.اتفاقا اگر دقت کرده باشید در مقدمه داستان راستان خودشان هم اشاره میکنند که بعضی را بر من خرده میگیرند و میگویند نام خودت را بعنوان نویسنده نزن! برای شما که اصول فلسفه نوشته ای افت است که نامت پای این کتاب باشد!!

ولی ایشان با عزمی راسخ راه خود ادامه میدهد. بخاطر همین است که خیلی از کتب ایشان همان سخنرانی هایشان است که مرتب شده و از جهتی تنوع موضوعات در آثارشان هم به همین دلیل است . یکی از این موضوعات ، بحث زن و نظام حقوقی زن در خانواده و جامعه از دیدگاه اسلام است.مثل کتابهای "نظام حقوق زن در اسلام "و " مسئله حجاب " که کتاب اول شامل 33 مقاله است که در سالهای 43-42 در مجله زن امروز چاپ شده شهید مطهری در این مقالات به رفع برخی از شبهاتی که آن زمان درباره جنس زن و حق و حقوق او از طرف روشنفکران غرب زده در همین مجله چاپ شده میپردازد که شاید خیلی از همان حرف و حدیثها هنوز بین ما حل نشده!!! چون دنبال جواب نرفتیم ، نخوندیم!!!

من قبلا هم چندتا کتاب در این مورد خوانده بودم مثل "زن در آینه جمال و جلال" آیت الله جوادی آملی ولی هیچ کدام مثل کتاب " نظام حقوق زن در اسلام" ار لحاظ عقلی و برگشت به فطرت تؤام با زبان ساده و روان سخن نگفته بود.

این کتاب را به همه عزیزان چه خانم و چه آقا پیشنهاد میکنم چرا که با پیاده کردن این متون که برگرفته از اسلام عزیز است هم زندگیمان شیرین تر میشود هم آخرتمان آبادتر انشالله.

نوشته شده در تاريخ چهارشنبه شانزدهم فروردین 1391 توسط بنده منتظر | 6 بندگان

به "هوالحی" زنده می کند؛

آنسان که می میراند به "هوالممیت"

مارا به "هوالشهید" است که مدام می میراند وزنده مکند...

سال نو مبارک...

یادمان باشد، رمز نو شدن را باید دانست وگرنه بهار نیز مانند هر فصل دیگری تکراریست!

سهراب گفت:

"چشم ها راباید شست،جور دیگر باید دید!"

آنکه جور دیگر میدید،گفت:

جور دیگر باید گفت:

چشم ها راباید شست،باید دید...

چشم ها راباید شست،جزاونباید دید.

چشم هاراباید شست...

که شستشویی باید

هر آن که اورا خواهد دید...

اللهم عجل لولیک الفرج

نوشته شده در تاريخ پنج شنبه سوم فروردین 1391 توسط بنده منتظر | یک بنده
قالب وبلاگ
www.mahdiblog.com