خبری در راه نیست!مردی در راه است!

استادم همیشه میگه شهید مطهری یک ویژگی عالی داشت که ایشان نسبت به بقیه متمایز میکنه ، اونم این بود که در زمان خودش بررسی میکرد و میدید کدامیک از بحثهای اعتقادی مورد هجمه قرار گرفته و یا دشمن کدام قسمت از اسلام را بد تفسیر میکند تا جوانان را از مسیر اصلی منحرف کند. اونجا بود که کمر همت را محکم میبست و با توجه به درجه والای علمی ای که داشت برای تبیین و تفسیر صحیح اسلام سخنرانی میکرد و قلم میزد. این است که اولین اثر علمی ایشان "اصول فلسفه و روش رئالیسم " است ولی بعدا دو جلد کتاب " داستان و راستان " را نیز بخاطر نیاز مردم تالیف میکند.اتفاقا اگر دقت کرده باشید در مقدمه داستان راستان خودشان هم اشاره میکنند که بعضی را بر من خرده میگیرند و میگویند نام خودت را بعنوان نویسنده نزن! برای شما که اصول فلسفه نوشته ای افت است که نامت پای این کتاب باشد!!

ولی ایشان با عزمی راسخ راه خود ادامه میدهد. بخاطر همین است که خیلی از کتب ایشان همان سخنرانی هایشان است که مرتب شده و از جهتی تنوع موضوعات در آثارشان هم به همین دلیل است . یکی از این موضوعات ، بحث زن و نظام حقوقی زن در خانواده و جامعه از دیدگاه اسلام است.مثل کتابهای "نظام حقوق زن در اسلام "و " مسئله حجاب " که کتاب اول شامل 33 مقاله است که در سالهای 43-42 در مجله زن امروز چاپ شده شهید مطهری در این مقالات به رفع برخی از شبهاتی که آن زمان درباره جنس زن و حق و حقوق او از طرف روشنفکران غرب زده در همین مجله چاپ شده میپردازد که شاید خیلی از همان حرف و حدیثها هنوز بین ما حل نشده!!! چون دنبال جواب نرفتیم ، نخوندیم!!!

من قبلا هم چندتا کتاب در این مورد خوانده بودم مثل "زن در آینه جمال و جلال" آیت الله جوادی آملی ولی هیچ کدام مثل کتاب " نظام حقوق زن در اسلام" ار لحاظ عقلی و برگشت به فطرت تؤام با زبان ساده و روان سخن نگفته بود.

این کتاب را به همه عزیزان چه خانم و چه آقا پیشنهاد میکنم چرا که با پیاده کردن این متون که برگرفته از اسلام عزیز است هم زندگیمان شیرین تر میشود هم آخرتمان آبادتر انشالله.

نوشته شده در تاريخ چهارشنبه شانزدهم فروردین 1391 توسط بنده منتظر | 6 بندگان
قالب وبلاگ
www.mahdiblog.com